چگونگی استخدام کارمند شایسته از نگاه بزرگان کسب و کار

استخدام کارکنان شایسته به شرکت شما، اولین گام به سوی یک تیم موفق و پر رونق است. از قهرمانان میدان نفتی تا مدیران اجرایی رده بالا، هر کدام دیدگاه‌های مختلفی را در مورد مطابقت استعدادهای بزرگ با شغل درست ارائه می دهند. در ادامه تعدادی نقل قول از بزرگان و نویسندگان مشهور حوزه کسب و کار، در مورد استخدام افراد شایسته به منظور الهام بخشی در کسب و کار شما ارائه می‌شود.

استیو جابز

بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل سابق شرکت اپل

“لازم نیست که افراد هوشمند را استخدام کنید و سپس به آنها بگویید که چه کاری باید انجام دهید؛ ما افراد هوشمند را استخدام می‌کنیم تا بتوانند به ما بگویند چه کاری باید انجام دهیم.”

استیو جابز

بیل گیتس

بنیانگذار مایکروسافت

“اگر ما هنوز افراد شایسته را استخدام نمی‌کردیم و به سرعت در حال حرکت به جلو نبودیم، به آسانی به عقب برگشته و به یک شرکت متوسط تبدیل می‌شدیم. “

الون ماسک
بنیانگذار و مدیر عامل شرکت های تسلا موتورز و اسپیس ایکس

“بزرگترین اشتباه من احتمالا توجه بیش از حد بر استعداد به جای شخصیت کارمند می‌باشد. من فکر می‌کنم مهم است که آیا کسی خوش قلب است.”

سوئیچیرو هوندا

موسس و رئیس شرکت هوندا

“اگر شما فقط افرادی را که درک می‌کنید استخدام کنید، شرکت شما هرگز مردم را بهتر از شما درک نخواهند کرد. همیشه به یاد داشته باشید که شما اغلب افراد برجسته‌ای را در میان افرادی که دوست ندارید پیدا می‌کنید. “

آکیو موریتا

از همکاران موسس شرکت سونی

“هنگامی که ما یک کارمند را استخدام می‌کنیم، تحصیلات او را در مقابل ارزیابی کار او در نظر نمی‌گیریم”

سیمون سینک

نویسنده و سخنران

“اگر مردم را فقط به این دلیل که می‌توانند کاری انجام دهند استخدام کنید، آن‌ها برای پول خود کار خواهند کرد. اما اگر شما افرادی را استخدام کنید که ایمان آورده‌اند، آنها برای شما با خون و عرق و اشک کار خواهند کرد.”
شما هم نقل قولی از بزرگان در زمینه استخدام افراد شایسته می دانید؟
لطفا در قسمت دیدگاه‌ها برای استفاده دوستان خود بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *